Влада і депутати саботують перевірки комунальних підприємств у місті Світловодськ

10580159tm5atcvswebvfeУ світловодській міській раді треба пройти купу бюрократичних перепон, щоб отримати інформацію по комунальним підприємствам.

Про це сайту “Про дерибан” повідомив депутат міської ради Олександр Попічко.

Під час зустрічі він розповів, як складно отримати будь-яку інформацію щодо роботи комунальних підприємств міста.

За словами депутата під час початку роботи теперішньої каденції депутатського корпусу була створена депутатська комісія, яка мала перевірити роботу ККП. Він нагадав що, було багато питань до роботи цього підприємства. Наприклад, зниклий пам’ятник Леніну з бронзи, який був переданий ККП на зберігання. Та створена комісія не надала жодних відповідей і була лише формальним виконанням передвиборчих обіцянок.

Дуже обурює, що засновані міськрадою комунальній підприємства за майже три роки ні разу не звітували перед засновниками. І що коли депутати проголосували за підзвітність і надання прозорої інформації про роботу цих підприємств, у комунальників це викликало хвилю обурення. Але проконсультувавшись з колегами з інших міст я зрозумів, що в інших містах звіти начальників підприємств по всім сферам діяльності, а найголовніше економічній стороні діяльності – то нормальна практика. В нас же це табу. Тож після такого обурення, я впевнився в тому, що створення депутатської комісії – це нагальне і важливе питання”, – зазначив Олександр Попічко.

Депутат вже втретє буде подавати проект рішення на сесію міськради про створення депутатської комісії про перевірку Комбінату Комунальних послуг.

Перше рішення було прийняте депутатами, але було одне «але». Юрист міськради не зробив жодних зауважень, що в проекті не було вказано прізвищ учасників, які мали би увійти у склад комісії. Це стало формальним приводом вважати рішення незаконним. В законі було прописано, що при голосуванні за проект рішення в ньому вже мали стояти прізвища всіх членів комісії. Коли помилка була виправлена і проект подавався вдруге на голосування він отримав лише вісім голосів.

На питання що стало приводом такої завзятості Олександр Попічко нам відповів: «Є маса свідчень, що комунальне підприємство «Комбінат комунальних послуг» веде діяльність при якій є місце нераціонального використання коштів. Мене обурило те, що перед тим як списати бульдозер зі звалища двигун бульдозера було доправлено на капремонт до міста Кременчук, за який сплачено 25 000 грн. Я маю достовірну інформацію про це. Але де він потім дівся, хто сплачував за цей ремонт невідомо. І вже потім цей бульдозер списується з балансу підприємства. Також виконком за пропозицією секретаря міськради Сап’янова Юрія виділив кошти 69 000 грн. на придбання сучкорізки, яка б мала допомогти заощадити кошти на пальному при вивезені новорічних ялинок з міста.

Та коли прийшов час використовувати її вона так і стояла на території ККП, а ялинки викинуті містянами вивозили трактором з причепом. Тож можемо зробити висновок, що керівнику ККП невигідно заощаджувати на пальному, бо пальне то сама «прибуткова» стаття розходів на таких підприємствах. На мою думку, просто записують більше палива на ходки трактора, ніж є насправді і списане пальне використовують за «своїми потребами». А при використанні сучкорізки було б достатньо всього однієї ходки і пальне було би заощаджене і дерево вже було перероблене. І таке перероблене дерево вже можна порахувати, це ж не вал ялинок об’єм яких ти не порахуєш ніяк. Тому мої депутатські запити ігноруються. Знаходяться формальні приводи не надавати інформацію мені і моїм колегам”.

Олександр Попічко планує подати запит на інформацію про діяльність цього підприємства і якщо і з третьої спроби, не отримає відповіді, політик пообіцяв позиватися до суду.

Депутат надав нам копії своїх звернень до влади та відповіді на них, з яких він зробив висновок, що влада не зацікавлена до співпраці. Депутат наголошує на тому, що формально відповіді дають згідно законодавства прив’язавшись до того, що він просив надати оригінали документів, а не копії.

Вам може сподобатися...