Кропивницькі підприємці просять місцеву владу зменшити податок вдвічі

бізнесКропивницькі підприємці зареєстрували звернення до міського голови Андрія Райковича і міської ради з проханням зменшити податок, а саме відсоткову ставку єдиного податку для підприємців другої групи спрощеної системи оподаткування до 10% від мінімальної заробітної плати.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова Кіровогрдського обласного осередку Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу “Фортеця” Юлія Шкурупій.

“Сьогодні, на жаль, в Україні склалася ситуація, що підприємці знаходяться на межі виживання і стоять перед дилемою: закривати підприємництво, працювати нелегально або собі у збиток, з острахом чекати перевірки результатами якої можуть бути “драконівські штрафи” у 320 тис. грн., чи все ж таки виборювати право працювати в нашій країні створюючи нові робочі місця”, – йдеться у повідомлені.

За словами Юлії Шкурупій, це питання обговорювалося на “Віче підприємців”, яке відбулося 9 лютого у приміщенні Кіровоградської міської ради.

Депутат міськради Олександр Цертій 16 лютого також піднімав це питання на засіданні постійної бюджетної комісії.

“Мною була внесена пропозиція відносно того, щоб ставку єдиного податку для них зменшити вдвічі – з діючої максимальної ставки у 20% до 10%. Це дало б змогу підприємцям сплачувати у 2017 році єдиний податок на рівні минулого року, без двократного збільшення. При цьому на мінімальну ставку ЄСВ органи місцевого самоврядування впливати не можуть – тому вона в будь якому випадку залишиться на рівні, встановленому законодавцем, а в зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати фактично буде вдвічі більшою ніж у минулому році, тобто 704 грн.”, – повідомив політик.

Завтра, 21 лютого питання про встановлення ставки єдиного податку для підприємців на спрощеній системі оподаткування мали розглянути на сесії міської ради. Однак, за словами Олександра Цертія, три члени планово-бюджетної комісії, депутати від УКРОПУ, Нашого Краю та Рідного Міста, не підтримали таку пропозицію і запропонували обговорити ставки податків в більш «ширшому» колі. Присутній на засіданні секретар міської ради Андрій Табалов взагалі заявив, що це питання на найближчій сесії розглядатись не буде у зв’язку з порушенням терміну оприлюднення, не зважаючи на те, що в порядок денний воно включене.

Вам може сподобатися...