Депутат – інструкція з використання


депутат

Гучні обіцянки і привабливі пропозиції  партійних осередків міста залишились у минулому, як тільки було офіційно оголошено результат виборчої кампанії осені 2015 року.

Період політичних скандалів та перерозподілу сфер впливу вже депутатами Олександрійської міської ради завершився настільки стрімко, що в низькому реверансі у чиновницьких кабінетах колишніх опонентів, можна побачити практично кожного народного обранця, що ще взимку гучними промовами форматував  під себе склад міського виконавчого комітету.

Всі залишились на своїх місцях, і це питання більше не є предметом цікавості представників політичних сил міста. Не цікавить депутатських корпус і їх безпосередня депутатська робота. Минуло півроку, а жодних звітів,  чи хоча б натяків, що люди віддали свій голос  – недаремно, у місті нечутно.

PRODEREBAN легких шляхів не шукає, а тому аналізує все, що приховано у депутатських буднях.

Активність депутата, як мильна бульбашка, часто роздута популістськими гаслами і піар кампаніями в ЗМІ. Це дає можливість політику засвітити власну персону на пантеоні місцевих небожителів, і отримати електорат, що любить мислити картинками з телевізора. Лопає ця бульбашка тільки тоді, коли у виборців спрацьовує інстинкт самозбереження і потрохи стає зрозуміло, що гарні промови не є гарантією виконання декларованих завдань.

Аналізуємо реальну роботу депутатів Олександрійської міської ради.

За півроку роботи депутатського корпусу міської ради, обранці спромоглись на 143 звернення, що стосуються добробуту городян.

Безперечним лідером у роботі, що не тільки декларується але й виконується є партія «Батьківщина». У скарбничці біло-сердешних  – 74 депутатські звернення, що стосуються переважно питань житлово-комунальної сфери, формування тарифів, освітлення, ремонту дорожнього покриття.

БПП «Солідарність» впевнено посідає другу сходинку у рейтингу депутатської роботи  з результатом у 33 звернення. Щоправда, більшість звернень партії Президента має інформаційний характер і на життя городян практично не впливає, за винятком звернень від депутата Миколи Острівного, що стосуються розвитку навчальних закладів Мартоіванівки і Звенигородки.

«Радикальна партія Олега Ляшка», як бронзовий призер, має на власному рахунку – 32 звернення. Всі писані як під копірку з вимогами про надання інформації. Активність радикалів припала, в основному, на грудень-лютий під час депутатської боротьби за владні крісла і стосувалась збору інформації про управління міської ради та комунальні підприємства міста і їх фінансове забезпечення.

«Самопоміч» посіла почесне четверте місце з результатом у 21 звернення. Найбільш активним депутатом партійної організації став Михайло Матвієнко, який самотужки спромігся аж на 17 звернень.  Михайло переважно опікувався питаннями втілення програм щодо доріг та благоустрою міста, системи Прозоро,  а далі захопився діяльністю колег по депутатському корпусу і перейшов на інформаційні запити, які не вплинули на життя городян.

«Сила людей» осилила 12 запитів, проте всі питання стосувались вирішення проблем людей. Зокрема, щодо ремонту доріг, щодо підвищення якості пасажирських перевезень, встановлення знаків обмеження швидкості, очистку колодязів, зносу дерев.

«Опозиційний блок» та «Укроп» жодної активності поки не проявили, тому і аналізувати нема що. Очевидно, що Опоблок довірив виконання питань життєдіяльності міста представникам у владі – Степанові Цапюку та Людмилі Давиденко, а тому депутати не надто переймаються через написання звернень.

Укропівські депутати  аутсайдери у корпусі народних обранців і через брак досвіду не надто активні. Принаймні тут можна зробити скидку на те, що партію представляють люди, які ніколи не були в політиці і дати їм час, щоб навчитись відстоювати інтереси городян.

Що стосується депутатів, то їх рейтинг виглядає так:

Валентин Жежеря "Батьківщина" 36 депутатських звернення

Валентин Жежеря “Батьківщина” 36 депутатських звернень

Михайло Матвієнко "Самопоміч" 17 депутатських звернень

Михайло Матвієнко “Самопоміч” 17 депутатських звернень

Микола Смакула "Радикальна партія Олега Ляшка" 16 депутатських звернень

Микола Смакула “Радикальна партія Олега Ляшка”
16 депутатських звернень

Сергій Гриценко "Радикальна партія Олега Ляшка" 14 депутатських звернень

Сергій Гриценко “Радикальна партія Олега Ляшка”
14 депутатських звернень

Олійник Наталя"Батьківщина" 12 депутатських звернень

Наталя Олійник “Батьківщина” 12 депутатських звернень

 

Вам може сподобатися...