Я. Європа. Сміття

12784688_1004125206301192_795783147_nЦей пост не для вразливих, нечепурам краще теж не читати, і … помийте руки після.

Хто б міг подумати, що бляшанки з-під консервів треба ретельно помити, потім просушити і трохи на них поплигати, щоб спласли. Неймовірні маніпуляції і все задля того, щоб наповнити сміттєвий бак.

Ми до такого точно не звикли. Сміття в нас скрізь. Жодних докорів сумління коли повз урну викидаємо папірець.

Європа – вона інша, раціональна і чепурна. Звісно ж є винятки, але чогось думається мені, що ці винятки – пострадянські люди або туристи з далекого Сходу ;)))

Сміття. Тут воно вивозиться раз на тиждень, у четвер, десь о 7 ранку. Пакети забирають під під’їздом, тож, прокинутись доведеться раніше, щоб їх туди знести. І пам’ятайте, раз на тиждень не значить, що тиждень сміття стоїть під вашими вікнами, ні, знести сміття на вулицю ви можете максимум години за дві до того, як його звідти заберуть. От вам секрет чистоти вулиць – все своє тримайте вдома.

А вдома сміття можна складувати як завгодно, а от на вулицю винести у будь-чому – зась. І,  як на мене, просто геніальна ідея – муніципальні сміттєві пакети. Це бюджетний Джек пот, я просто не розумію чого у нас інакше. Бо фішка проста. Мерія випускає спеціальні сміттєві пакети, які продаються у всіх магазинах міста. Тож, купуючи їх, ти автоматично сплачуєш за вивіз та утилізацію сміття. Всі гроші від продажу йдуть у бюджет міста, а далі на його розвиток. Самі пакети не дешеві – викинути приблизно 10 кг. сміття вартує 1.40 євро. Важливо, що сміття тут маркується та різниться за кольором пакету. Зелененькі – для харчових відходів, таке собі біосміття, блакитні пакети для бляшанок і пластику. Вартують вони дешевше, всього 0,34 євро за пакет. Картон викидається тільки в паперовій коробці, або складеним на рівненько зав’язану купку. Скло утилізується у спеціальні баки.

12767366_1004125306301182_2086222183_n

УВАГА!!! Сміття від котиків та собачок, так би мовити відходи їх життєдіяльності утилізуються в спеціальний смітник.

У мене голова обертом йшла тиждень, я навіть брошуру придбала, щоб нічого не сплутати.

А далі – неймовірний квест, все це правильно розкласти і вчасно винести.

Я не знаю, якою порожньою пластикову пляшку з-під води, коли вона летить у смітник, бачите ви, але, раціональні європейці, спочатку добряче її потовчуть, а далі звернуть у трубочку, і тільки тоді вже викинуть.

І борони вас Боже, вкинути різне сміття в один сміттєвий пакет, та ще й з супермаркету. Його не тільки не заберуть з під ваших дверей, але й повірте, проведуть ретельне розслідування, хто тут такий розумний. Де в фіналі на вас чекає неприглядна платіжка, з сумою на 800 євро штрафу за порушення правил утилізації сміття.

І ще, будьте готові, мити не тільки тарілки після вживання їжі, але й всі баночки, скляночки та бляшаночки, які ви плануєте викинути, тут це правило №1.

Контейнер для утилізації скляних відходів

Контейнер для утилізації скляних відходів

Вам може сподобатися...