Мильні бульбашки Олександрійської політики

1569

Тільки вчора до великого мого встиду дізналась нове слово – дедлайн. А означає воно крайній термін, час чи дату до якого повинна бути виконана задача. Класне таке слово. Скористаюсь.

Так от, дедлайн в Олександрії з завдання змінити заступників мера та виконком ну вже якось дуже затягнувся. Хоча крайнього терміну політичні сили не вказували, ситуація виглядає так, що зміни відбудуться тільки за правилами Степана Цапюка. І це стає проблемою для політичних гравців, які прагнули оновити керманичів миттєво і безповоротно. Натомість, зосередили власні сили на розгорнутий скандал всередині демократичної коаліції. Як результат системна криза демократів, і глухий кут з реалізації їх стратегічного плану.

Кому це дійсно вигідно, звичайно меру, він наче б то погоджує зміни  рядових кандидатур виконкому, проте відстоює власне право на замів. За логікою ж представників політичних партій у раді, посади заступників повинні бути поділені пріоритетно до отриманих депутатських мандатів.

А, на мій погляд, ключові посади не варто розглядати як політичні дивіденди. Я за те, щоб питання життєдіяльності міста розглядались фахово.

Проте, при детальному розгляді запропонованих кандидатур стає очевидно, що не все так просто. Ставки сьогодні робляться фактично на дві ключові посади в раді. Солідарність представила на посаду першого заступника міського голови одразу дві кандидатури Віталія Згаму і Володимира Гаморю, хоча перший люстрований чиновник, а другий має не надто привабливий репутаційний список. Натомість, мер прагне залишати Людмилу Давиденко,  скандали за участі якої настільки відомі, що навіть не потребують коментарів.

Радикальна партія прагне впливати на жилого-комунальне господарство Олександрії, пропонуючи в заступники з ЖКХ Олександра Гончаренка, бо це ж мільйонні прибутки, які складаються з бюджетних дотацій, субсидій та інших грошей. І про що, зі знанням справи, переконливо пишуть радикали у власних друкованих ЗМІ. Мер вважає, що з посадою краще впорається Геннадій Лоцман. Бо це його людина, а за своїх Степан Кирилович вболіває.

Дивний маневр радикалів з посадою керуючого справами. То вони пропонують на цю посаду Андрія Гулого, то змінюють позицію і пропонують Андрія уже у якості пересічного представника у виконкомі. Тому конкуренції Володимиру Чеботарьову як запропонованій кандидатурі на посаду керуючого від Степана Цапюка допоки у раді немає. Нагадаю, що керуючим справами ради пан Чеботарьов став одразу після виборів 2010 року, коли сумлінно виконував доручення Степана Кириловича та відстоював у судах недопуск Батьківщини до виборчого процесу в Олександрії. Ну що тут скажеш, на посаду «напрацював».

Очевидним є факт, що йтиме боротьба і за крісло Секретаря ради, проте, незгодні з позицією Богоявленської представники демократичних сил не озвучують того, хто міг би посісти її місце у разі дострокового припинення її повноважень.

Представники Батьківщини, Самопомочі, Укропу та Сили людей  в дерибані посад помічені не були, бо пропонують своїх представників тільки у якості «пересічних» членів виконкому.

Нескладний аналіз запропонованих кандидатур і боротьба фактично та виключно за грошові потоки в місті нав’язує висновок, що у нас реально все погано. А великі понти, що ми змінимо раду виглядає трохи не серйозно. Кадровий голод відчутно і видно неозброєним оком. Бо якщо вже справді змінювати, то всіх на всіх, тут не варто забувати про освіту та медицину. Але цими галузями демократи чомусь абсолютно не зацікавились.

А може ці декларовані зміні тільки мильна бульбашка, ну та, що для окозамилювання і реально прийти і працювати ніхто і не збирався. Бо Олександрія, це так, на потім, а поки є важливіші справи, ну наприклад в області.

Вам може сподобатися...