Мер – пофігіст, або як Райкович “забив” на квітник)

Будівництво МАФу «Ятрань» на клумбі, незважаючи ні на що, продовжується.

Жителів Кропивницького не перестає дивувати неймовірна рішучість та безкомпромісність наших міських чиновників, а особливо найголовнішого з них – мера міста Андрія Райковича.

Представника від БПП «Солідарність» найперше вирізняє незворотність у прийнятті рішень і обов’язкова реалізація запланованих ініціатив. Здавалося б, людина, котра повною мірою володіє цими якостями, просто зобов’язана бути зразковим очільником обласного центру, адже має в своєму арсеналі яскраво виражені  лідерські здібності, а також необхідний досвід та кваліфікацію. Мабуть, на це  й сподівалися містяни, йдучи  до виборчих дільниць і віддаючи голоси на підтримку А. Райковича, коли той балотувався на посаду керівника міськради. З того моменту минуло вже 4 роки. Що ж сталося за цей час? Щиро кажучи, нічого особливого, окрім чергового розчарування людей через те, що А. Райкович таки не зумів стати ефективним менеджером безпосередньо у вирішенні питань самих жителів, натомість досить впевнено примірив на себе роль латиноамериканського феодала XVIII століття, який використовує надані йому повноваження задля власного благоустрою.

ДЛЯ ДОВІДКИ. Латиноамериканські феодали XVIII ст. характеризувалися тим, що займаючи керівні посади в державі, використовували своє становище задля збагачення себе й свого найближчого оточення. Селяни й містяни вважалися вільними лю­дьми, але економічно залежними від феодалів. В правовому полі – аналогічно.

Насамперед ідеться про захист інтересів свого бізнесу та його модернізацію. Заради справедливості, слід визнати, що тут очільник Кропивницького успішно застосував усі свої таланти: і непомірну  рішучість, і безпринципність, і системність. Найприкріше те, що все це стосується виключно особистої вигоди.

Дану тезу яскраво ілюструє конфліктна ситуація між учасниками АТО та керівництвом відділу будівництва м’ясокомбінату «Ятрань», що сталася рівно тиждень тому. Нагадаємо, вранці 12 липня цього року близько двадцяти бійців АТО разом із небайдужими волонтерами зібралися біля магазину «Мелодія» по вулиці Великій Перспективній із вимогою до влади припинити зведення чергового МАФу «Ятрань», що розгорнулося неподалік – прямо на… квітковій клумбі. Невдоволені військовослужбовці й жителі сусіднього будинку почали обговорювати питання демонтажу, але згодом виявилося, що будівництво на клумбі є цілком законним. Представники комбінату «Ятрань»  отримали в міськраді дозвіл на спорудження та паспорт-прив’язку. Воно  й не дивно, адже очільником міської ради та власником «Ятрані» є одна й та ж сама людина. Не важко здогадатися, хто саме.

ФОТО від 12 липня 2018 року

 

Розуміючи це, учасники акції звернулися за допомогою до правоохоронних органів з проханням ще раз перевірити законність встановлення МАФу та видачу відповідних документів. Антон Цюцюра, керівник патрульної поліції області, запропонував демонстрантам дочекатися рішення слідчого щодо можливого призупинення будівництва магазину «Ятрань» на клумбі. В свою чергу, жителі сусіднього будинку почали вимагати, аби  А. Райкович особисто приїхав до учасників протесту, втім інформації, як б підтвердила, що діалог відбувся, немає.

Люди розійшлися по домівках, сподіваючись, що до їхнього голосу таки дослухаються. Минув тиждень, і PRODEREBAN вирішили перевірити, так це, чи ні. Ось що на нас чекало по приїзду:

ФОТО від 18 липня 2018

 

Гадаю, коментарі тут зайві.

Новоспечений латифундист, а за сумісництвом, мер міста Кропивницького Андрій Райкович своїми діями чітко дає зрозуміти – «Ятрань – понад усе». На знак протесту містяни запустили флешмоб щодо демонстративного ігнорування й некупівлі продукції вищезгаданого комбінату, але здається, головного бізнесмена-чиновника обласного центру це особливо не хвилює.

 

Вам може сподобатися...