Встали і пішли

12782477_1004041599642886_1936517099_nЩе довго після демаршу демократичних сил  більшості  міської ради Степан Цапюк, фактично в порожню залу, декларував, як мантру, своє звернення до Сергія Кузьменка: що має виключне повноваження формування виконавчого комітету, що працювати буде тільки з професіоналами якими і є його заступники.

Вони прийшли серйозно і надовго, фактично двадцятирічний термін перебування на посаді очільника міста дав Степану Кириловичу і його «профі» можливість не тільки укорінитися в застінках ради, але й втратити зв’язок з реальністю. Втратити настільки, що вони навіть не помічають, що залишались тільки вони і порожні стільці. Безвихідь…

Про можливість перевиборів говорять сьогодні всі. Щоправда, у різному контексті, і якось так неохоче, іноді з острахом, соромом і з відчаю. Мені здається, що говорять як лякалку, бо реально йти на вибори не прагне жодна з конфліктуючих сторін.

Компромісу немає уже четвертий місяць. Все свідчить про те, що його й не буде. Каталізатором процесу примирення могли б стати владні крісла, та мер переконує «ребята» – зайнято. Незворотні процеси примирення однозначно призведуть до розлучення. Інше питання хто зірве куш. Очевидно, що шоу зі зривання сесій міськради надто вигідні саме градоначальнику та його «профі» команді. Чим довше буде затягнуте питання про обрання виконкому, тим довше трудові книжки партапаратчиків 6 – го скликання лежатимуть у сейфах ради, а відтак перефарбовані в опоблок регіонали керуватимуть містом і надалі. Думаю, затягувати час керманичі будуть до осені, з можливістю взяти владний реванш під час ймовірних перевиборів.

Тягнути до осені демократичні сили навряд чи захочуть. Форматувати раду найближчим часом було б більш вигідно саме їм. Створена в Олександрії більшість демократичних сил свідчить, що городяни довірили саме їм вирішувати питання свого комфорту в місті, а значить, якщо вибори відбудуться найближчим часом – довірять ще раз.

Очевидно, сесійні дебати у разі оголошення дострокових виборів весною чи восени плавно переростуть у дебати міські, де все залежатиме тільки від виборця і його сили волі відмовитись від зайвих 20-ти  гривень. В ситуації системної кризи свідомі навряд чи знайдуться. А за нечесної боротьби результат нових виборів може бути абсолютно несподіваним, і далеко не гарантує системної зміни у стінах ради. Цілком ймовірно, що розклад сил може і не змінитись.

Щоправда, існує ще процедура достроково припинити повноваження міського голови, тоді питання перевиборів ради не підніматиметься, а з обов’язками мера впорається і секретар ради, проте, чи залишиться на цій посаді в такому разі представник «Батьківщини» Олена Богоявленська невідомо, зате питання з переобранням виконкому яке є камінням спотикання депутатського корпусу вирішиться автоматично. Думаю, при таких розкладах піде мер, і однозначно піде його команда «профі».

Після сьогоднішнього демаршу представників демократичних сил в Олександрійській міській раді та висловленої ними позиції про небажання приймати участь у сесіях ради до вирішення питання з регламентом і новим складом виконкому, меру і справді є про що подумати. Може залишати стіни ради він сам, а може змінити заступників та виконком і відновити конструктив у роботі Олександрійського «парламенту». Та поки – шоу триває.

Вам може сподобатися...