Порошенко тисне на адмінресурс через райдержадміністрацію в Олександрійському районі

Ще чути скандальне відлуння щойно розкритої схеми підкупу виборів «Сітка» про яку інформував українців міністр внутрішніх  справ Арсеній Аваков, а примус до голосування за діючого гаранта не вщухає.

Одразу кілька сільських голів Олександрійського району, що у Кіровоградській області, переживаючи за власну безпеку, побажали не світити власні прізвища, але повідомили Prodereban про фактичний вплив, що чиниться на них із Олександрійської райдержадміністрації з вимогою  забезпечити та прогарантувати чітко визначену кількість голосів виборців за кандидата в президенти Петра Порошенка.  

Схема примусу до голосування доволі проста, і відкатана олександрійськими чиновниками з району практично до дірок.

До сільського голови приїздить керівництво з району і у наказному порядку ставить план, який має забезпечити потрібну кількість голосів за Порошенка.

У якомусь селі це 200 голосів, десь 130, десь 150.

З голови просять поіменні списки з адресами та телефонами потенційних виборців, що віддадуть свій голос за  Порошенка, а керівнику села просто не залишають вибору. Або гарантуєш  і забезпечуєш необхідну кількість голосів, або матимеш проблеми із сільським бюджетом, та й з подальшим працевлаштуванням. Погрожують кримінальними справами і ускладненим життям.

Складені списки прихильників потрапляють до адміністрації. У ручному режимі керівництво Олександрійської райдерж згодом визначить відповідальних за вибори у районі і закріпить їх за кожною виборчою дільницею. Переважно, цією людиною зі списком виборців у руках  буде чиновник, і саме він на вході у виборчу дільницю проконтролює прихід кожного по списку на виборчу дільницю. Тих хто ігноруватиме… привезуть силоміць.

Сільські голови кажуть, що плани які ставляться з райдержадміністрації  нереальні до виконання. Люди в селі добре знають один одного і прихильників діючого Президента в селах не так багато. Люди залякані і дуже злі. У тих селах де є підприємства керівництво переважно представники БПП. Працівникам погрожують звільненнями якщо не голосуватимуть за Порошенка. Людей, які віддали земельні паї в орендне користування агрохолдингам переконують що невідданий голос за Порошенка призведе до невиплат за оренду паїв, а також позбавлять субсидій.

Жителі сіл залякані, і вже не раді виборчому процесу. Голосування за примусом за Петра Порошенка підтримують і агітаційні «бригади» кандидата. Створені пікетні групи, що по 30 чоловік десантують по селам із не надто лояльними слоганами.

Село Войнівка Олександрійського району (розповідь записана зі слів  очевидця)

– Вже стемніло, до будинку під’їхав бусік, вийшли якісь мордовороти, почали лупасити кулаками у ворота. Вийти з будинку було страшно. Гості не зупинялись у власних спробах зламати мені паркан. Я відкрив двері і спитав, чого вони хочуть. У відповідь почув, – якщо не проголосую за Порошенка – у мене будуть проблеми…

 

 

 

Вам може сподобатися...