Олександрія не буде “пілотним” проектом з децентралізації, громада проти

27635a91b74a8143aaf8a8be0e253b14 (1)Олександрійські представники, що є керманичами Кіровоградської області  прагнуть сформувати на підпорядкованій їм території  51 спроможну громаду під реформу з децентралізації влади, а топ управлінець області, поки нелюстрований губернатор Кузьменко, ще й вирішити власний бізнес інтерес.

«Про схвалення пропозиції щодо внесення змін до Перспективного плану формування  територій громад Кіровоградської області» йтиметься на сесії обласної ради, вже у п’ятницю – 20 травня. Щоправда, проект рішення є, а громади про таке об’єднання, нажаль, не спитали.

Про децентралізацію з ризиком маніпуляції prodereban уже писав, а тому фактичні наміри першої особи області – губернатора Кузьменка, давно відомі.

Це об’єднання, як театральна завіса, відкриє глядацькій залі оманливі економічні блага і сховає у затінку кулуарну політику з зосередження влади в родині Кузьменків, які протягом тривалого часу будують свою бізнес – імперію, а, віднедавна, і надто вдалу – політичну. Об’єднання громад додасть в електоральний виборчий кошик близько 10 000 виборців. І якщо проаналізувати результати голосувань попередніх виборчих кампаній очевидно, що це голоси підтримки Кузьменків, і тут навіть неважливо, яку політичну партію представлятиме родина, фішка в тому, що саме на територіях селищних рад, які пропонують долучити до Олександрії працюють підприємства родини, а тому навряд чи жителі сіл голосуватимуть проти власних роботодавців, тим більше, що останнім часом, всі голосування у селищних радах проходять контрольовано і  «під олівець». А тому, маючи в арсеналі гарантовану підтримку «лояльних» виборців неважко не тільки очолити місто та всі виконавчі органи управління, але й змусити городян грати за власними правилами. І ця гра буде уже на межі демократії, – про таку схему йшлось у статті і неподільний інтерес саме до такого об’єднання демонструють обласні чиновники.

Олександрійці – категорично проти. Своє рішення про неможливість такого об’єднання вони висловили під час громадських слухань 12 травня.

Знаково, що вболівальники за об’єднання спроможних громад по-діловому дерибанять території у власних владних кабінетах. А головний лобіст приєднання стратегічно – електорально – важливих селищних рад та сіл до міста Олександрії, права рука губернатора Сергія Кузьменка – Сергій Коваленко є прекрасним гуманітарієм, але не економістом. Тому, довести містянам економічну привабливість від запропонованого об’єднання цифрами не зовсім вміє, і, як аргумент, використовує ораторське мистецтво. Щоправда, слово і діло часто створюють дисонанс, і аби не заплутатись, обласні очільники не надто прагнуть до пояснення доцільності укрупнення громади, а тому не відвідують зустрічі на яких можуть виникнути незручні питання. Проте, їх відсутність у залі, абсолютно не говорить про те, що  ситуація не моніториться.

Наприклад, підприємство «КД -Транс», директором якого  донедавна був Андрій Коломійцев, і який наче б то досі має частку в Статутному капіталі цього автотранспортного підприємства, а віднедавна є топ менеджером в команді губернатора Кіровоградщини і діючим депутатом Олександрійської міськради слухання проігнорував, але посприяв, щоб громаду міста на вчорашніх слуханнях представили «потрібні люди» підлеглі працівники підприємств, що належать родині Кузьменків. Підвезений електорат  мав би, очевидно, проголосувати за об’єднання громад, та люди або не зорієнтувались, або почули аргументи проти, і не забажали власними руками затягти на шиї зашморг з нереалізованих фантазій обласних чиновників про краще майбутнє.

Абсолютно показовим для мене було й те, що присутні на зборах громади депутати міської ради від БПП Солідарність фактично представники Сергія Кузьменка, також відсторонились від процесу об’єднання та не голосували за нього.

Децентралізація за даним проектом однозначно вплине на життя і городян і селян, більше втратять останні. Міський бюджет становить близько 500 млн. грн., бюджет сільських рад з якими планують об’єднати місто – приблизно 54 мільйони. Враховуючи, що Держава веде політику перекладання фінансової відповідальності на обласні та міські ради, грошей навряд чи вистачить на всіх, доведеться чимось поступитись. Це той момент, коли цифри красномовніші за слова.

Любов виборців треба заслужити реальними справами на благо, а не кулуарним наділом територій і побудовою мешканців “під лінійочку”, і може нарешті згадати, що об’єднання громад справа добровільна і не заговорювати реальні потреби нереальними об’єднаннями, в країні он ще люстрацію не завершено.

 

 

 

 

Вам може сподобатися...