Квест – Потрапити до вишу

киберВ Україні з 11 липня можна подавати документи на вступ до вищих навчальних закладів в електронному вигляді. Але те, що мало б спростити процедуру, на ділі виявляється приносить ще більше клопоту.

Сайт, за допомогою якого можна подати документи в будь-який ВУЗ України досить легкий у користуванні. Але для початку його треба знайти. Для 17-річного Миколи, який проживає в селищі міського типу Нова Прага Кіровоградської області це стало справжньою проблемою.

По-перше посилання на потрібний сайт не відомо де взяти. Логічно, що воно повинно бути десь на сайті міністерства освіти України, але навіть я не відразу його знайшов. Воно й не дивно, адже посилання було сховане у стрічці новин сайту, яка швидко заповнюється. Не було посилань и на Кіровоградських сайтах управління освіти.

По-друге не зрозуміло правильне посилання я знайшов чи ні. Адже перейшовши за посиланням сайт не відкривався. Як виявилося електронний ресурс не витримує великого напливу бажаючих подати документи до бажаного ВНЗ. Тому треба було обновляти сторінку знову і знову поки сайт не відкриється. Але й з цього мало користі, адже нормально подати заявку можна буде раз на 20, через те ж такі збої.сайтофф

По-третє треба взяти до уваги, що попри вище перечисленні проблеми існує ще одна, не менш значуща – відсутність швидкісного інтернету у селі. Зрозуміло, що в Україні повним ходом встановлюють 3G, але нажаль поки сіл це не стосується, та й задоволення це не з дешевих для жителів села.

Звісно влада не сліпа (я сподіваюся) і бачить всі ці проблеми. Але що заважає вивести посилання на сайт вивести в окремий розділ сайту? Тим паче, що це, можна так сказати, ноу-хау у сучасній українській освіті. Приміром у розділі сайту «Вступна компанія 2016» ні натяку на сайт http://ez.osvitavsim.org.ua/ на якому можна подати заявку на вступ до вищих навчальних закладів. Відповідну інформацію можна було б розмістити і на Кіровоградських сайтах ОДА чи РДА.podaem-zayavku-v-VNZ-onlajn

Стосовно важкодоступності до електронного приймача заявок ситуація теж не зрозуміла. Владні чини закликають дітей не заходити на сайт в перші дні. Виникає логічне питання, а коли заходити? Звісно люди панікують, адже ніхто не хоче подавати документи в останній день з такими провисаннями ресурсу. Чому б не збільшити потужність серверів, все це можливо.

Проблему відсутності інтернету в селі вирішили обійти. Мовляв їдьте до найближчого вищого учбового закладу, де вам допоможуть оформити онлайн документи. Але скільки часу треба провести дитині в інтернеті, враховуючи жахливі збої, щоб заповнити 15 заявок – не відомо. Та й бажаючих багато, а комп’ютерів на всіх не вистачає.

Звісно явні плюси в такому нововведені як подача заяв на вступ до ВНЗ онлайн є. Адже тепер не треба роз’їжджати по країні в пошуках ВУЗу. Але такі незручності, які зараз виникають псують загальний вид картини. Головне , щоб такий підхід до реформ не у ввійшов у звичку.

P.S. Декілька нововведень у системі подачі електронних заяв на вступ до вишу:

Вам може сподобатися...