Кулуарна політика, нє – не чули?

images-248x160

Вчорашня скандальна сесія Олександрійської міської ради через спільне голосування представників демократичної більшості «Батьківщини» та «Укропу» з промерськими осередками партій викликало більше запитань ніж відповідей. Інформаційні стрічки новинних сайтів, в тому числі й prodereban.com.ua відреагували на ситуацію, як на крах демократичної більшості міської ради. Проте, не все так однозначно.

Істина, як відомо, в деталях, а політика твориться в кулуарах.

Пройдемось по фактах. Під час виборів в жовтні 2015 року олександрійська Солідарність та Батьківщина підписали політичну угоду щодо співпраці у виборчій кампанії, та задекларували підтримку Батьківщиною висування представника Солідарності А. Коломійцева на посаду міського голови, натомість декларація Солідарності була у висуванні та підтримці секретарем ради О. Богоявленської. Відкритість процесу передбачала і створення об’єднання демократичних сил із числа обраних депутатів від політичних партій-підписантів та інших політичних сил які будуть представлені у раді та приєднаються до даної угоди.

Інших політичних партій, які долучились до об’єднання Солідарності з Батьківщиною по факту обраних депутатів виявилось ще три: Самопоміч, Укроп, радикальна партія Олега Ляшка. Одна деталь, офіційної політичної угоди щодо співпраці п’яти партій, не існує. Фактично демократичні сили заявили про створення демократичної більшості на словах, не взявши на себе відповідальність скріплену підписами.

Про демарш демократичних сил і неможливість брати участь у сесійних засіданнях ради до прийняття регламенту VII скликання та повного перезавантаження виконавчого комітету разом з заступниками Степана Цапюка, я вже писала тут, то що змінилось 28.03.2016 року?

Сергій Гриценко (радикальна   партія Олега Ляшка): «Я відчуваю розчарування, декларують одне а роблять інше. Позицію Батьківщини – не знаю, Богоявленська отримала крісло, заспокоїлась і веде свою політику. Алімов (голова фракції Батьківщина –авт.) говорив, що депутати не підуть на засідання, бо регламент виносити не хотіли, потім мені передзвонила Богоявленська, сказала, що міський голова готовий ставити в порядок денний питання регламенту, щоб ми повернулись в сесійну залу, ми були готові взяти участь у засідання, а потім побачили, що вже йде голосування, смислу повертатись не було. Радикальна партія буде дотримуватись декларованої заяви про невідвідування сесій до повного перезавантаження виконавчого комітету. Будемо працювати в правовому полі, вести консультації про заміну секретаря ради».

Myhailo-MatvienkoМихайло Матвієнко (Самопоміч): «Перед сесією ми пропонували міському голові поставити в порядок денний питання регламенту, почули категоричне – ні, прийняли рішення не брати участь у сесійному засіданні. Потім подзвонила секретар ради Олена Богоявленська. Сказала, що міський голова ставить питання регламенту, чекають на депутатів, поки ми планували повернутись засідання і голосування вже почалось. Ситуація по голосуванню, я вважаю, що це зрада не політичних сил, а мешканців міста, ми задекларували, що змінимо і перезавантажимо владу. Будемо ставити питання про заміну секретаря ради, вважаю, що Богоявленська не представляє більшість».

Евген Алімов Евген Алімов (Батьківщина): «25.03.2016 р. розпорядженням міського голови була скликана 9 позачергова сесія Олександрійської міської ради на 28.03.2016р. о 10.00 год., про що одразу ж були повідомлені всі депутати. В період з 25 березня по 28 березня демократична більшість («Солідарність», «РПЛ», «Укроп», «Батьківщина», «Самопоміч») не збиралась і дії не координували. 27.03.2016 р. близько 17.00 Богоявленській О.М. зателефонував координатор більшості Коломійцев А.О. «Солідарність» та повідомив, що депутати їх фракції зайдуть до сесійної зали при умові, що першим питанням буде проголосоване прийняття Регламенту Олександрійської міської ради 7 скликання. 28.03.2016 року під час засідання виконавчого комітету вищезазначена пропозиція прозвучала від депутата «Солідарності». На 10 годин до сесійної зали зайшли лише депутати від «Опоблоку», «Сили людей» та «Укроп», депутати від «Батьківщини» намагалися довести міському голові про необхідність прийняття Регламенту. Але коли міський голова погодився на те, що Регламент буде внесений на додаткову позачергову сесію, а в ході розгляду депутати матимуть змогу прийняти чергу дня 9-тої та 10-тої позачергових сесій таким чином, що Регламент буде розглянути першочергово, депутати від «Солідарності», «РПЛ» та «Самопомочі» негайно покинули приміщення міської ради. При цьому депутати від «Батьківщини», домагалися саме такої послідовності розгляду питань, а саме: Про затвердження Регламенту Олександрійської міської ради 7 скликання, Про реалізацію законів щодо передачі повноважень у сферах державної реєстрації, надання адміністративних послуг та збільшення загальної чисельності апарату міської ради, Про внесення змін до міського бюджету на 2016 рік.

Ми діяли відповідно до ситуації. Секретар ради зателефонувала всім представникам партій демократичного кола, про те, що їх вимоги враховані але у відповідь не отримала ніякої інформації. Так як сесії транслюються в онлайн режимі і на порядку денному стояли вкрай необхідні питання фінансування закладів профтехосвіти, інсулінотерапія для хворих на цукровий діабет, кошти на ліки хворим після трансплантації органів та питання державних реєстраторів – Батьківщина прийняла участь в роботі сесії.»

Звісно, основний коментар хотілось би почути від представника Солідарності Андрія Коломійцева, проте, в понеділок на телефонні дзвінки Андрій Олександрович не відповів, у вівторок я надіслала йому смс з проханням перетелефонувати. Дзвінка не було, зате в зворотному повідомленні Коломійцев написав: «Добре, перетелефоную», нажаль, не вказав коли.

34282cc42a7c5859adbf9f3a8f6bb4a5-fullВже по факту виходу статті, Андрій Коломійцев прокоментував ситуацію: «Складні питання винесені в терміновому порядку не дали можливості ознайомитись з тим порядком денним, який фактично розглядався. Всі депутати були готові взяти участь у засіданні якби розглядався той регламент на якому наполягала більшість, а не регламент в версії Олени Богоявленської, який не витримав терміну оприлюднення. Участь в засіданні представників від Батьківщини та Укропу, та їх позиція не зрозуміла. Були домовленості, які порушено. Нажаль, прийнятий регламент не відповідає інтересам демократичної більшості, а тому не можна говорити про швидкі зміни на краще найближчим часом. Питання щодо розподілу субвенції обласної ради на ліки та кошти працівникам ПТУ були для нас першочергові і були б вирішені і без проведення сесії, це цільові кошти, а тому для того, щоб їх отримали люди необхідно було рішення планово – бюджетної комісії, і комісія це питання в понеділок розглянула».

В про Дерибан наявний лист, що надійшов на електронні адреси депутатського корпусу від Андрія Коломійцева в понеділок 21 березня 2016 року. Автор листа пропонує  скликати позачергову сесію, та розглянути питання регламенту, реєстраторів та змін до бюджету, пов’язаних з фінансуванням ПТУ
12910264_908002285982880_613941711_n

Можна вважати, що Солідарність та Батьківщина щодо питань порядку денного все ж спільний погляд мали, то чому ж представники більшості не підтримали Батьківщину коли на сесію все ж винесли той порядок денний якого вони добивались?

Як на мене, відповідь тут очевидна. Не дивлячись на існування більшості демократичних сил, можна констатувати відсутність чіткої спільної стратегії партій та відсутність єдності. Тут кожен веде свою гру, спрямовану на подальші вибори. Радикальна партія та Самопоміч відкрито заявляють про зацікавленість в посаді секретаря ради. То можливо вся ситуація і була створена, навколо крісла. Бо інакше в мене немає пояснень, чому більшість не взяла участь у засіданні, не дивлячись на той порядок денний, який влаштував усіх. Тим більше, що факт телефонного дзвінка Богоявленської з проханням взяти участь у засіданні підтвердили депутати від демократичних сил. І тут очевидна позиція Батьківщини озвучена Евгеном Алімовим про те, що депутати просто не могли не брати участь у голосуванні за ті питання, які самі запропонували. І категоричну заяву про те, що діяли у межах домовленостей з колегами по більшості.

BogoyavlenskyaОлена Богоявленська (Батьківщина): «Важко залишатись політиком коли поруч люди, які приходять з болем і горем. Батьківщина жодним чином не порушила домовленості с колегами демократичної більшості. Я до останнього чекала у сесійній залі на своїх колег, які знали, що міський голова ставить в порядок денний ті питання, на яких ми наполягали, обіцяли але не прийшли. Питання регламенту виносилось на прохання більшості і я була переконана, що нарешті рада зможе повноцінно працювати, для мне важливим було й питання отримання субвенції з обласного бюджету на ліки для пацієнтів з трансплантацією органів. Ці люди звернулись безпосередньо до мене з відчаю, що без ліків помруть. І так, Батьківщина за це проголосувала бо важливішого за життя немає нічого. Нажаль колег з більшості, на яких ми розраховували в залі не було. Чи можна говорити що ми порушили домовленості – ні, чи можна говорити, що Батьківщину втягують у штучний скандал – так. Батьківщина не має жодних політичних домовленостей з жодними партіями крім демократичних, так буде й надалі».

На цьому можна було поставити крапку, якби не один коментар. Сергій Дьячук на блозі Моя Олександрія зазначив важливу деталь:

Господа-товарищи, а давайте спустимся на землю нашу грешную. Что же приняла сегодня сессия? Прежде всего изменения в бюджет. Какие? В частности, выделена субвенция из облбюджета 408 тыс грн на обеспечение ПО ЖИЗНЕННЫМ ПОКАЗАНИЯМ медикаментами больных с пересаженными органами и тканями и 1 млн с лишним на обеспечение инсулином больных сахарным диабетом. О чем речь? Благодаря настойчивости ЦСК, Давыденко, самих больных губернатор и областные депутаты пошли на встречу александрийским больным и выделили деньги. Наша сессия должна была их принять. И как бы выглядел наш горсовет, если бы он не собрался и не принял эти деньги? Так кто мудаки: те депутаты, которые поступили в интересах своих избирателей, пришли и проголосовали, или те, кто ради своих амбиций проигнорировал сессию? Хотя неоднократно звучало от бывшего большинства, что по важным для города вопросам они будут участвовать в сессиях. Так что, просто балаболы или для них жизнь и здоровье александрийцев неважный вопрос?

12910423_908110699305372_564543568_n

Живе в Олександрії чоловік, після трансплантації органу. Хоча не так, на сьогодні таких людей живе в місті п’ять осіб, для того щоб жити потрібні ліки, вони дуже дорогі. А якщо ліки не прийняти вчасно – людина більше не живе. Питання субвенції з обласного бюджету у сумі 408 тисяч  вирішувалось в Кіровограді. Сприяв Сергій Кузьменко (Солідарність). Вирішилось позитивно. Вчорашнє голосування з – поміж іншого дало можливість отримати ці кошти.

Люди, дай Бог виживуть, а ми і далі будемо говорити про політичні амбіції?

Вам може сподобатися...