Гра на підвищення, політичні “многоходовочки” Сергія Кузьменка

10610Як Великодні писанки по різним кошикам у Страсну п’ятницю Сергій Кузьменко перетасував політичне представництво «своїх»  людей на керівних посадах області.

Побудову власної політичної вертикалі поки що з “експансії” на область Кіровоградську, родина Кузьменків розпочала поступово, як тільки знадобилось перевести власні інтереси з бізнесової сфери на сферу політичну.

Жовтень 2012 року низький старт у велику політику Сергія Кузьменка і одразу у крісло нардепа. Цього року в країні «рулили» регіонали, а тому заручившись підтримкою згори було не важко призначити лояльну виборчу комісію. Гра була філігранна, тоді, ще мало відомі широкому загалу представники партій в окружній комісії ніби працювали на загал, але, як зрозуміло тепер, фактично працювали від родини і на благо родини Кузьменків, ну і звісно, на бонуси для себе.

На сім’ю 2012 року у складі ОВК працювало кілька осіб, зважаючи на обмежені представницькі партійні квоти, не всі вони йшли від партії регіонів, наприклад Віктор Самойленко працював членом комісії від політичної партії «Братство», Сергій Завалій очолив окружну виборчу комісію від партії «Єдина Родина» і тільки Ататолій Куруп тоді чесно представляв Партію регіонів. Звісно, були й інші «свої люди», але про них поки не цікаво.

Ця виборча кампанія для кандидата Кузьменка була вдалою, проте не надто тривкою і як пише Вікіпедія,- «На парламентські виборах 2012 року Сергія Кузьменка було висунуто як кандидата від Партії регіонів у мажоритарному виборчому окрузі № 103 з центром в місті Олександрія. Він виграв вибори, набравши близько 46% голосів виборців. У Верховній Раді увійшов до складу фракції Партії регіонів.

16 січня 2014 року проголосував у Верховній Раді України за бюджет України та був присутній під час голосування за так звані «диктаторські» закони, але під протоколом Кузьменко свій підпис не поставив. 22 лютого 2014 вийшов з фракції Партії регіонів, а в подальшому і з самої партії».

Щодо бонусів, то вони від Кузьменка були щедрими. І Завалій і Самойленко отримали компенсацію за працю на «благо», спершу керівними посадами у ТОВ «УкрАгроКом». А у 2015 році і щедрими політичними.

Сергій Завалій

Сергій Завалій

Сергій Завалій тоді очолив Петрівську райдержадміністрацію, звісно з подачі Кузьменка.

Повне переформатування і зміна політичного забарвлення відбулись із родиною у 2014 році. Партія регіонів “канула в Лєту” і відродилась у БПП Солідарність. Кузьменки не тільки підтримали виборчу кампанію Порошенка, але зробили все, щоб він переміг.

Травень 2014 року виборча комісія і знайомі обличчя. Віктор Самойленко представляє Петра Порошенка, Анатолій Куруп – Сергія Тігіпка та по факту всіх координує родина Кузьменків.

Вересень 2014 року Указом Президента України Сергій Кузьменко призначений головою Кіровоградської обласної державної адміністрації. Це призначення викликало серію мітингів і акцій протесту, серед іншого, Сергія Кузьменка звинувачували у постачанні тітушок для боротьби проти протестувальників у період Євромайдану.

Жовтень 2014 року і вибори до Верховної ради, балотується Анатолій Кузьменко від БПП Солідарність, представницький склад в комісії незмінний, міняють маски членів ОВК. Віктор Самойленко тепер подається від партії «Рідна Вітчизна», а Анатолій Куруп змінює у комісії Сергія Завалія від партії «Зелених України».

Зрештою, неважливо хто і як голосує, важливо хто і як рахує, і байдуже які партії – сателіти подають власних клонів, важливий результат, і фактично на нього працюють люди Кузьменків. Працюють і вкотре отримують бонуси.

Анатолій Куруп

Анатолій Куруп

Анатолій Куруп недарма міняв партійну належність у виборчих комісіях, головне що його син – Богдан Куруп очолив Олександрійську РДА.

Нарешті перепало і Віктору Самойленку за всі труди на благо родини у виборчих комісіях, змінюючи партії як рукавички, і перед ним засвітився політичний олімп. Тепер Самойленко великий політик районного масштабу, за сумлінну працю Сергій Кузьменко посприяв щоб керманич країни таки призначив його протеже головою Новоукраїнської РДА.

Віктор Самойленко

Віктор Самойленко

«Свої люди» Кузьменка від п’ятниці також «рулять» у Знам’янці та Добровеличківці.

Олександр Лукашов

Олександр Лукашов

Олександр Лукашов з підлеглих Сергія Завалія з Петрово пересів у крісло голови РДА у Знам’янку.

Василь Смаглюк

Василь Смаглюк

Василь Смаглюк змінив крісло керівника апарату Кіровоградської ОДА, на крісло голови РДА Добровеличківки. Доречі, свою посаду як бонус Смаглюк реально вистраждав «не жаліючи власної голови» захищаючи Сергія Кузьменка від народної люстрації, саме його кинули до сміттєвого баку, а мали б новопризначеного губернатором Кузьменка. Читати тут.

На призначення уже відреагували городяни здебільшого коментарями про те, що не схвалюють ведення політичної діяльності родиною Кузьменків, як методом лобіювання інтересів компанії «УкрАгроКом» на обласному рівні. Вважають, що родина працює не на благо громади а на благо власного бізнесу. Пишуть і про те, що призначення на знакові посади відбуваються якраз у тих районах, де сім’я володіє землею, і де працює власний родинний бізнес.

Вам може сподобатися...