Децентралізація з ризиком маніпуляцій

7A13166E-4E2F-48A2-BC10-DE1261305700_mw1024_s_n

Питання децентралізації яке є національним пріоритетом країни може суттєво вплинути на політичну ситуацію в Олександрії. Істотно змінити та переформатувати звичний розклад політичних сил і стане основним чинником в боротьбі за владу.

Не заперечую стратегічно важливого економічного аспекту об’єднання громад, проте, з політичної точки зору, можливі варіанти.

До сьогодні, питання формування депутатського корпусу та посада мера міста були у площині, «сподобатись олександрійцям», де ставки на селища та села, що належать до громади міста фактично ніхто не робив. Політики грали на електоральному полі олександрійців. Не секрет, що важковаговики політичного життя, ще до початку виборчих процесів опираються на свій сталий електорат, який роками приносить голоси, а тому весь результат виборів можна спрогнозувати завчасно, а далі, в ході виборчого процесу, тільки підкорегувати деталі, іноді – купівлею забраклих голосів.

Концептуальний підхід з децентралізації ламає всі старі схеми і відкриває в Олександрії новий рівень політичних маніпуляцій, в яких приєднання навколишніх сіл, що належать району до міста Олександрія значно спростить життя родині Кузьменків, які вже тривалий час вирішують питання розширення сфер впливу з районного на міський рівень. Хоча, з технічної точки зору, подріблення Олександрійського району фактично на три частини, спершу може виглядати як втрата впливу, ця битва стратегічно за Олександрію.

Обласними адміністраціями країни активно розробляються перспективні плани територій об’єднаних громад, не виняток і керівництво Кіровоградської області, що пропонує сьогодні Олександрії об’єднатись з сільськими та селищними радами району. Детально це має виглядати так: Олександрійська об’єднана територіальна громада з центром в місті Олександрія (осередок об’єднання органів управління) а далі однієї громадою стануть мешканці Головківської, Андріївської, Ізмайлівської, Приютівської, Комінтернівської, Бандурівської, Лікарівської, Недогарської, Протопопівської сільських та селищних ради запозичених в Олександрійському районі і фактично нічого не зміниться для мешканців Звенигородки, Димитрового та Пантаївки, які і сьогодні належать до громади міста Олександрія.

Це об’єднання, як театральна завіса, відкриє глядацькій залі оманливі економічні блага і сховає у затінку кулуарну політику з зосередження влади в родині Кузьменків, які протягом тривалого часу будують свою бізнес – імперію, а, віднедавна, і надто вдалу – політичну. Об’єднання громад додасть в електоральний виборчий кошик близько 10 000 виборців. І якщо проаналізувати результати голосувань попередніх виборчих кампаній очевидно, що це голоси підтримки Кузьменків, і тут навіть неважливо, яку політичну партію представлятиме родина, фішка в тому, що саме на територіях селищних рад, які пропонують долучити до Олександрії працюють підприємства родини, а тому навряд чи жителі сіл голосуватимуть проти власних роботодавців, тим більше, що останнім часом, всі голосування у селищних радах проходять контрольовано і  «під олівець». А тому, маючи в арсеналі гарантовану підтримку «лояльних» виборців неважко не тільки очолити місто та всі виконавчі органи управління, але й змусити городян грати за власними правилами. І ця гра буде уже межі демократії.

Будь-яка державна ініціатива має дві сторони, за гарним блиском варто вчасно розгледіти небезпеку, тому треба добре подумати жителям Олександрії, чи слід добровільно одягати собі «зашморг» на шию. Закон передбачає добровільне об’єднання громади, і тут потрібно добре подумати.

Вам може сподобатися...